menu
QAmmunity.org
Answers by Abou
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Abou
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Abou
Filter
User Abou
Recent activity
All questions
All answers
Complete the inequality below to describe the domain of the graph shown. Domain: DONE Complete the inequality below to describe the range of the graph shown. Range: ≤y <5 DONE Intro -5 5 y 5 X
answered
Oct 20, 2023
Mathematics
college
4
votes
175k
views
Which of the following functions shows the cube root parent function, F(x)=^3√x, horizontally compressed?
answered
Sep 26, 2023
Mathematics
college
1
vote
40.3k
views
How long can the nerve cell in your leg get?
answered
Jul 27, 2023
Biology
high-school
0
votes
143k
views
MATH WIZARDS HELP PLEASE!!!!
answered
Jan 14, 2023
Mathematics
college
4
votes
3.0k
views
What is the value of x in the equation 8 + x = 3? (4 points) −5 5 11 24
answered
Nov 25, 2022
Mathematics
high-school
10
votes
103k
views
Help! 15 Points, FRACTIONS.
answered
Nov 13, 2022
Mathematics
middle-school
12
votes
126k
views
Drag the symbol to complete the solution to this inequality.
answered
Nov 8, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
87.4k
views
Which of the following is the correct order to access courses directly from the Dashboard? Question 9 options: Preferences -> Learning --> Student Portal Dashboard --> Student Portal --> Courses Dashboard
answered
Oct 29, 2022
English
college
7
votes
24.0k
views
Pls HELP me I Will mark BRAINALIST!! plss its in picture
answered
Oct 5, 2022
English
college
4
votes
77.9k
views
Mia was getting ready to go back to school. She purchased 7 pens and a binder that cost $1.25. She spent a total of $7.90. How much did each pen cost?
answered
Jul 19, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
206k
views
Simple equation: 6m=12
answered
Jul 15, 2022
Mathematics
college
1
vote
186k
views
Can someone help me with an arguemantative essay about global warming?
answered
Jun 9, 2022
Geography
high-school
9
votes
70.7k
views
Find angle 1 and angle 2
answered
Mar 3, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
217k
views
Help I dont understand the Problem
answered
Feb 28, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
181k
views
Write an equation to represent the following statement. J is 25 more than 3. Solve for j.
answered
Nov 10, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
192k
views
How much does the air weigh within a column that is 1 square inch in area that extends from sea level all the way to the top of the atmosphere?
answered
Oct 17, 2021
Chemistry
high-school
5
votes
28.3k
views
12 pounds of apples for $13.80 so how many pounds of apples for $8.05
answered
Sep 29, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
231k
views
A Store sells bottles of juice and equal boxes Garth but 18 bottles Rico but 36 bottles in May but 45 bottles what is the greatest number of the bottles in each box how many boxes each person buy if each
answered
Sep 7, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
146k
views
How many 1/8 miles are there in 3/4 miles
answered
Jun 28, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
39.9k
views
Identify two powers of an autocrat
answered
Jun 17, 2021
History
college
6
votes
137k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.6m
questions
8.8m
answers
Search QAmmunity.org