menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Israel paid $9.80 for 4 pounds of smoked bacon. What is the price per pound of smoked bacon in dollars and cents?
asked
Nov 17, 2021
48.6k
views
4
votes
Israel paid $9.80 for 4 pounds of smoked bacon. What is the price per pound of smoked bacon in
dollars and cents?
Mathematics
high-school
SamuelDavis
asked
by
SamuelDavis
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
$2.45
Explanation:
9.80/4=2.45
M Gholami
answered
Nov 22, 2021
by
M Gholami
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 5, 2024
116k
views
IMAGERY "The house smelled of dog, cigarette smoke, bacon grease, and the air freshener that Dad sprayed so I wouldn't know that he smoked weed." ~Laurie Halse Anderson, The Impossible Knife of Memory
Nacho Mezzadra
asked
Nov 5, 2024
by
Nacho Mezzadra
8.2k
points
English
high-school
1
answer
4
votes
116k
views
asked
Oct 1, 2024
197k
views
1/2lb grind apple wood smoked bacon, blanco (gooey) cheese, LTOP, Brioche bun?
Keval
asked
Oct 1, 2024
by
Keval
8.9k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
197k
views
asked
Apr 18, 2024
216k
views
Jumbo, fried mojo marinated chicken breast, applewood smoked bacon, Monterey Jack, LTOP, Brioche bun served with honey mustard? 1) jumbo, fried mojo marinated chicken breast 2) applewood smoked bacon 3)
Erikas Pliauksta
asked
Apr 18, 2024
by
Erikas Pliauksta
7.4k
points
Health
high-school
1
answer
1
vote
216k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org