menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 15 oz box of cereal cots 3.75 how much does a 21 oz box cost
asked
Dec 12, 2021
26.1k
views
4
votes
A 15 oz box of cereal cots 3.75 how much does a 21 oz box cost
Mathematics
high-school
Ijas Ahamed N
asked
by
Ijas Ahamed N
4.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
5.25
Photo for the work I did
Sujan Thakare
answered
Dec 13, 2021
by
Sujan Thakare
5.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
$5.25
Explanation:
3.75/15= 0.25 per oz
0.25* 21= 5.25
Jonahb
answered
Dec 18, 2021
by
Jonahb
5.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org