Find the unit rate
5 calculators cost $180
Mowed 6 yards for $30
10 chocolate bars cost $17
5 movie tickets cost $35
$19 for 5 books
200 bagels in 2 hours
56 people can ride the Ferris Wheel in 4 hours
5 cans of green beans for $3.20
3 pounds of bananas for $3.06
4 tickets to the movies costs $36