180k views
2 votes
A package of 3 pairs of insulated gloves costs ​$20.37. What is the unit price of the pairs of gloves​?

a
6.91
b
6.79
c
3.40
d
61.11

User Eduardohl
by
5.3k points

2 Answers

2 votes

Answer:

B

Explanation:

User Will Madison
by
4.4k points
7 votes

Answer: 6.79

Explanation:

User Johann Hagerer
by
4.7k points