159k views
2 votes
Find the unit price rounded to the nearest cent: $12.35 for 11 lb.

User Turtledove
by
8.7k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$1.12 per lb

Explanation:

User ElioRubens
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories