212k views
2 votes
If one box containing 15 girl scout peanut butter patties costs $5.00, how much would each cookie cost?​

1 Answer

3 votes

Answer:

1/3 of a dollar

Explanation:

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.