menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
If one box containing 15 girl scout peanut butter patties costs $5.00, how much would each cookie cost?
asked
Apr 17, 2021
212k
views
2
votes
If one box containing 15 girl scout peanut butter patties costs $5.00, how much would each cookie cost?
Mathematics
high-school
Brad Patton
asked
by
Brad Patton
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
1/3 of a dollar
Explanation:
Zivojin Milutinovic
answered
Apr 22, 2021
by
Zivojin Milutinovic
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 18, 2020
164k
views
A two-pound bag of assorted candy contained 100 caramels, 83 mint patties, 93 chocolate squares, 80 nut clusters, and 79 peanut butter taffy pieces. To create a pie chart of this data, the angle for the
Jack Frost
asked
Nov 18, 2020
by
Jack Frost
8.6k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
164k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org