200k views
2 votes
The weekly special at Joseph’s local grocery store is 4 watermelons for $2.16. What is the price of one watermelon?

NOTE: Your answer should be only a NUMBER in DECIMAL FORM. Example: 1.80 or 0.50

User Dushmantha
by
5.3k points

2 Answers

2 votes
54 cents ALSO MY NAME IS KHLOE TOO
User Sea Coast Of Tibet
by
5.0k points
6 votes

Answer:

£0.54

Explanation:

2.16/4

User Joe Pietroni
by
5.2k points