menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
The weekly special at Joseph’s local grocery store is 4 watermelons for $2.16. What is the price of one watermelon? NOTE: Your answer should be only a NUMBER in DECIMAL FORM. Example: 1.80 or 0.50
asked
Jun 26, 2021
200k
views
2
votes
The weekly special at Joseph’s local grocery store is 4 watermelons for $2.16. What is the price of one watermelon?
NOTE: Your answer should be only a NUMBER in DECIMAL FORM. Example: 1.80 or 0.50
Mathematics
middle-school
Dushmantha
asked
by
Dushmantha
7.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
54 cents ALSO MY NAME IS KHLOE TOO
Sea Coast Of Tibet
answered
Jun 28, 2021
by
Sea Coast Of Tibet
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
£0.54
Explanation:
2.16/4
Joe Pietroni
answered
Jun 30, 2021
by
Joe Pietroni
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.4m
questions
11.0m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org