123k views
3 votes
Serena paid $24.60 for 7 and 1/2 gallons of gasoline. What is the cost per gallon of gasoline?​

1 Answer

3 votes

Answer:

The cost would be $3.28 for each gallon.

User Hellopeach
by
5.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.