188k views
3 votes
A company orders 9 boxed lunches from a deli for $115.20. If each boxed lunch costs

the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

2 Answers

2 votes

Answer:

7 =7.45x

Explanation:

User Swagatika
by
7.9k points
1 vote

Answer:

12.80

Explanation:

115.20 divided by 9

User Asraful
by
8.0k points