18.7k views
5 votes
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $43.14 what is the unit price of the pairs of gloves?

User Under
by
9.2k points

2 Answers

2 votes
a package of pair insulted gloves costs $7.19
5 votes

Answer: 7.19

Explanation:

Math

User HarveyFrench
by
8.0k points

Related questions

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories