82.7k views
3 votes
3 bags of dog treats for $7.38. What is the cost per bag of dog treats

User Sacherus
by
4.3k points

2 Answers

2 votes

Answer:

$3.14

Explanation:

User Jaga
by
5.6k points
3 votes

Answer:

each bag cost $2.46

Explanation:

you divide 7.38 by 3

User Pavel Ryzhov
by
5.3k points