14.0k views
2 votes
A 3-pound bag of charcoal cost $3.15.what is the unit price?


User Kaydian
by
6.4k points

2 Answers

4 votes

Answer:

3 lbs (I think.....) XD

Explanation:

User Michael Tingley
by
5.3k points
1 vote
Unit price = $3.15/3lb
Unit price = $1.5/lb
User Liushan CHEN
by
5.8k points