14.0k views
2 votes
A 3-pound bag of charcoal cost $3.15.what is the unit price?


User Kaydian
by
8.5k points

2 Answers

4 votes

Answer:

3 lbs (I think.....) XD

Explanation:

User Michael Tingley
by
7.3k points
1 vote
Unit price = $3.15/3lb
Unit price = $1.5/lb
User Liushan CHEN
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories