menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 3-pound bag of charcoal cost $3.15.what is the unit price?
asked
Sep 24, 2021
14.0k
views
2
votes
A 3-pound bag of charcoal cost $3.15.what is the unit price?
Mathematics
high-school
Kaydian
asked
by
Kaydian
4.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Answer:
3 lbs (I think.....) XD
Explanation:
Michael Tingley
answered
Sep 27, 2021
by
Michael Tingley
4.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
1
vote
Unit price = $3.15/3lb
Unit price = $1.5/lb
Liushan CHEN
answered
Sep 30, 2021
by
Liushan CHEN
4.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org