63.9k views
5 votes
Sixteen ounces of lunch meat cost $7.20. What is the price per ounce?

Sixteen ounces of lunch meat cost $7.20. What is the price per ounce?-example-1
User Duckmike
by
4.5k points

2 Answers

5 votes

Answer:

0.45

Explanation:

7.20 divided by 16

User Cale
by
5.0k points
6 votes

Answer:

D. 0.45

Explanation:

took the test. stay safe plz

User Maxswitcher
by
5.3k points