113k views
0 votes
To anybody who is really good at math can you click on the image and answer the 4 questions please and thanks!

To anybody who is really good at math can you click on the image and answer the 4 questions-example-1
User Guini
by
8.0k points

1 Answer

2 votes

Answer:

I did this erlier but...

1) Wallmart

2)16 Oz

3)You woluld save 7 cent per pound by choosing the 11 lbs turkey.

4)You would save $2.00 per notebook. You would save $10.00 buy buying 5.

Explanation:

You divide the price by size.

Exaple:

3.99/12

User Dolina
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories