171k views
2 votes
Find the unit rate in decimal representation $150 for 22 ft.²

User Nitsua
by
8.2k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$6.82 per foot

Explanation:

To find the unit rate, divide.

150 / 22 ≈ 6.82

Best of Luck!

User Jsinglet
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.