Answer:
c or d
Explanation:
5.00/48= 0.104 per ounce
4.00/32= 0.125 per ounce
6.75/60= 0.1125 per ounce
4.50/45= 0.1 per ounce <----- cost less
5.2m questions
6.7m answers