165k views
4 votes
A package of 5 pairs of insulated gloves cost $39.45 what is the unit price of the pairs of gloves

User Sfendell
by
8.8k points

1 Answer

1 vote

Answer:

$7.89

Explanation:

divide the cost by the amount

User Aracelli
by
8.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories