153k views
1 vote
You buy a package of 12 pencils for $2.64. Write this rate as a unit rate.

User Sole Galli
by
4.8k points

2 Answers

2 votes
0.22 is the answer hope this helps!
User Toby Holland
by
5.3k points
3 votes

Answer:

0.22 per

Explanation:

User Andreia
by
5.6k points