menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
You buy a package of 12 pencils for $2.64. Write this rate as a unit rate.
asked
Jan 25, 2021
153k
views
1
vote
You buy a package of 12 pencils for $2.64. Write this rate as a unit rate.
Mathematics
middle-school
Sole Galli
asked
by
Sole Galli
4.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
0.22 is the answer hope this helps!
Toby Holland
answered
Jan 28, 2021
by
Toby Holland
5.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
Answer:
0.22 per
Explanation:
Andreia
answered
Jan 30, 2021
by
Andreia
5.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.3m
questions
6.8m
answers
Other Questions
how long Will it take for $7000 investment to grow to $7553 and the annual rate of 3.4% compounded quarterly assume that no withdrawals are made
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Simplify. What is your answer 8x + 9d + 3x -5d A: 11x + 4d B: 11x + 14d C: 5x + 4d D: 15xd
Witch value of x is in the solution of the following inequality -3x+5>17\ A=0 B=5 c=-5 D=-4
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org