52.1k views
1 vote
Jose spent $ 2.00 for 20 pieces gum and joe spent $1.50 for 10 pieces of gum who go the better deal ?

2 Answers

3 votes

Answer:

joe 's is better

Explanation:

may be iam not sure

best of luck

User Farrad
by
7.9k points
3 votes

Answer:

jose

Explanation:

2.00 ÷ 20 = 10 c

1.50 ÷ 10 = 15 c

User JoeBilly
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories