52.1k views
1 vote
Jose spent $ 2.00 for 20 pieces gum and joe spent $1.50 for 10 pieces of gum who go the better deal ?

2 Answers

3 votes

Answer:

joe 's is better

Explanation:

may be iam not sure

best of luck

User Farrad
by
5.9k points
3 votes

Answer:

jose

Explanation:

2.00 ÷ 20 = 10 c

1.50 ÷ 10 = 15 c

User JoeBilly
by
5.6k points