109k views
0 votes
The costs of different sizes of orange juice are showing in the table

The costs of different sizes of orange juice are showing in the table-example-1
User Smandape
by
7.7k points

2 Answers

6 votes
The first one is 0.08 is correct
User Dinesh Kanivu
by
7.7k points
7 votes

Answer:

the first one is 0.08 second 0.06 third 0.04 fourth 0.035

Explanation:

just divide total cost by amount

User Juan Ariza
by
8.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.