109k views
0 votes
The costs of different sizes of orange juice are showing in the table

The costs of different sizes of orange juice are showing in the table-example-1
User Smandape
by
4.4k points

2 Answers

6 votes
The first one is 0.08 is correct
User Dinesh Kanivu
by
4.5k points
7 votes

Answer:

the first one is 0.08 second 0.06 third 0.04 fourth 0.035

Explanation:

just divide total cost by amount

User Juan Ariza
by
5.2k points