136k views
0 votes
PLease help me find the unit rate for $140 for 18 ft

User Anddy
by
8.3k points

1 Answer

6 votes

Answer:

Explanation:

So,

$140 Dollars per 18 feet

Divide by 18 on both sides

140/18=18/18

140/18 is equal to 7 and 2/9

The answer is 7.77777778

User Etiennepeiniau
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories