172k views
4 votes
15 pts! QuikStop sales 2-packs of a 6-pack 12-ounce soda can for $5.40. What is the unit price of the soda

a) per can Answer

b) per ounce

1 Answer

1 vote

Answer

1.per can : 10.8

i tried to answer but it is too hard

User Yeraldine
by
4.5k points