menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
15 pts! QuikStop sales 2-packs of a 6-pack 12-ounce soda can for $5.40. What is the unit price of the soda a) per can Answer b) per ounce
asked
May 10, 2021
172k
views
4
votes
15 pts! QuikStop sales 2-packs of a 6-pack 12-ounce soda can for $5.40. What is the unit price of the soda
a) per can Answer
b) per ounce
Mathematics
high-school
PistolPanties
asked
by
PistolPanties
7.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer
1.per can : 10.8
i tried to answer but it is too hard
Yeraldine
answered
May 17, 2021
by
Yeraldine
6.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.2m
questions
10.9m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org