menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Which is a better deal? Brand A $3.75 for 20oz Brand B $4.50 for 30oz
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Which is a better deal? Brand A $3.75 for 20oz Brand B $4.50 for 30oz
asked
Aug 15, 2021
212k
views
2
votes
Which is a better deal?
Brand A $3.75 for 20oz
Brand B $4.50 for 30oz
Mathematics
middle-school
ThreeCheeseHigh
asked
by
ThreeCheeseHigh
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
B I know because I’m different
Shobhit Sharma
answered
Aug 18, 2021
by
Shobhit Sharma
9.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
Answer:
B
Explanation:
Greenhoe
answered
Aug 20, 2021
by
Greenhoe
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 7, 2024
68.5k
views
Erin was shopping and saw that 30oz of milk cost $2.45. Calculate the unit price for 1 oz of milk. $____
Josh Poley
asked
Feb 7, 2024
by
Josh Poley
8.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
68.5k
views
asked
Mar 9, 2017
213k
views
What is unit price of a jar 30oz cosr 3.49 to nearest ten?
Fervus
asked
Mar 9, 2017
by
Fervus
8.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
213k
views
asked
Apr 11, 2019
228k
views
A nontoxic furniture polish can be made by combining vinegar and olive oil. The amount of oil should be three times the amount of vinegar. How much of each ingredient is needed in order to make 30oz of
Deep Sharma
asked
Apr 11, 2019
by
Deep Sharma
8.3k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
228k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org