menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which is a better deal? Brand A $3.75 for 20oz Brand B $4.50 for 30oz
asked
Aug 15, 2021
212k
views
2
votes
Which is a better deal?
Brand A $3.75 for 20oz
Brand B $4.50 for 30oz
Mathematics
middle-school
ThreeCheeseHigh
asked
by
ThreeCheeseHigh
5.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
B I know because I’m different
Shobhit Sharma
answered
Aug 18, 2021
by
Shobhit Sharma
6.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
Answer:
B
Explanation:
Greenhoe
answered
Aug 20, 2021
by
Greenhoe
5.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
The function h = -t2 + 95 models the path of a ball thrown by a boy where h represents height, in feet, and t represents the time, in seconds, that the ball is in the air. Assuming the boy lives at sea
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org