menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
$17.50 for 7 candy bars =$17.50/7 bars = $____ / 1 bar 300 students for 12 classes =300 students/ 12 classes = ________ / 1 class
asked
Dec 11, 2021
224k
views
2
votes
$17.50 for 7 candy bars =$17.50/7 bars =
$____ / 1 bar
300 students for 12 classes =300 students/ 12 classes = ________ / 1 class
Mathematics
middle-school
Rob Windsor
asked
by
Rob Windsor
5.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
1. Is 2.50 a bar
2 is 25 kids per class hope this helps
Jackb
answered
Dec 12, 2021
by
Jackb
5.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
$17.50/7=$2.50 and 300/12=25
Ricky Clarkson
answered
Dec 16, 2021
by
Ricky Clarkson
5.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Other Questions
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
Solve for h 3h=7(2/7-3/7h)-10
1/7 + 3/14 equivalent fractions
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org