224k views
2 votes
$17.50 for 7 candy bars =$17.50/7 bars =

$____ / 1 bar

300 students for 12 classes =300 students/ 12 classes = ________ / 1 class

2 Answers

5 votes
1. Is 2.50 a bar
2 is 25 kids per class hope this helps
User Jackb
by
5.7k points
6 votes
$17.50/7=$2.50 and 300/12=25
User Ricky Clarkson
by
5.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.