Answer:
.32
Explanation:
divide 10 and 3.20 then to check your answer multiply .32 by 10.
$0.32 ( 32 cents)
To find the price of 1 ounce, divide total cost by total ounces bought:
3.20 / 10 = 0.32 per ounce
1 ounce cost $0.32 ( 32 cents)
8.1m questions
10.8m answers