224k views
5 votes
If Store A sells 24 bottles for $4.56... What is the price for 1 bottle at Store A?

User Amagrammer
by
4.6k points

1 Answer

3 votes

Answer:

Roughly $5.26

Explanation:

Divide 24 by 4.56 is roughly 5.26.

User Takashi Oguma
by
4.0k points