143k views
4 votes
Andres bought a 5-kilogram can of peanuts for $10.55. What is the unit price?

User Rpr
by
8.5k points

1 Answer

5 votes
$2.11 would be the price for a 1 kilogram can of peanuts if that is the kind of answer you are looking for :))
User Evolution
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories