143k views
4 votes
Andres bought a 5-kilogram can of peanuts for $10.55. What is the unit price?

User Rpr
by
6.2k points

1 Answer

5 votes
$2.11 would be the price for a 1 kilogram can of peanuts if that is the kind of answer you are looking for :))
User Evolution
by
5.8k points