204k views
5 votes
A package of candy contains 8 mini candy bars. The cost of the package is $2. What is the unit price?​

User Nam San
by
5.3k points

1 Answer

2 votes

Answer:

16 8 * 2 = 16 <3

Explanation:

User Btk
by
4.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.