204k views
5 votes
A package of candy contains 8 mini candy bars. The cost of the package is $2. What is the unit price?​

User Nam San
by
7.9k points

1 Answer

2 votes

Answer:

16 8 * 2 = 16 <3

Explanation:

User Btk
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories