44.8k views
1 vote
A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?

$0.02
$0.19
$3.78
$5.26

User Billaraw
by
8.0k points

1 Answer

4 votes

Answer:

$0.19

Explanation:

User Kif
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories