menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A package of 3pairs of insulated gloves cost $17.97. What is the unit price of the pairs of gloves
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A package of 3pairs of insulated gloves cost $17.97. What is the unit price of the pairs of gloves
asked
May 12, 2021
68.0k
views
5
votes
A package of 3pairs of insulated gloves cost $17.97. What is the unit price of the pairs of gloves
Mathematics
college
Ljubitel
asked
by
Ljubitel
7.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
$5.99 hope that helpssss
Nazim Zeeshan
answered
May 19, 2021
by
Nazim Zeeshan
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 26, 2017
32.6k
views
Julie buys a pair of earnings for 7$ .now she would like to buy the same earnings for 2of her friends .how much will she spend for all 3pairs of earnings ?
Rhapsodyn
asked
Feb 26, 2017
by
Rhapsodyn
8.2k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
32.6k
views
asked
Mar 12, 2017
106k
views
What is 3pairs of numbers that have 5 as their greatest common factor
Ming Hsieh
asked
Mar 12, 2017
by
Ming Hsieh
8.4k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
106k
views
asked
Dec 19, 2019
124k
views
Eric spent $22.00,including sales tax,on 2 jerseys and 3pairs of socks.the jerseys cost $6.75 each and the total sales tax was $1.03.fill in the table with the correct prices
Pribeiro
asked
Dec 19, 2019
by
Pribeiro
7.9k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
124k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org