menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
My mother purchase 9 my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar
asked
Jul 3, 2021
9.0k
views
2
votes
My mother purchase 9 my
candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar
Mathematics
high-school
Matt Broekhuis
asked
by
Matt Broekhuis
4.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
Answer:
$1.50 per product
Explanation:
Jonna
answered
Jul 3, 2021
by
Jonna
5.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
1.50
Explanation:
13.50/9=1.50
Willam
answered
Jul 9, 2021
by
Willam
4.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
The function h = -t2 + 95 models the path of a ball thrown by a boy where h represents height, in feet, and t represents the time, in seconds, that the ball is in the air. Assuming the boy lives at sea
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org