9.0k views
2 votes
My mother purchase 9 my
candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar

2 Answers

5 votes

Answer:

$1.50 per product

Explanation:

User Jonna
by
5.1k points
4 votes

Answer:

1.50

Explanation:

13.50/9=1.50

User Willam
by
4.3k points