19.6k views
4 votes
My mother purchase my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar?

User Lelloman
by
8.3k points

1 Answer

5 votes

1.5 dollars per candy bar because 13.50 divided by 9 is 1.5 :)

User Hspandher
by
8.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories