19.6k views
4 votes
My mother purchase my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar?

User Lelloman
by
5.6k points

1 Answer

5 votes

1.5 dollars per candy bar because 13.50 divided by 9 is 1.5 :)

User Hspandher
by
5.0k points