menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
My mother purchase my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar?
asked
May 16, 2021
19.6k
views
4
votes
My mother purchase my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar?
Mathematics
high-school
Lelloman
asked
by
Lelloman
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
1.5 dollars per candy bar because 13.50 divided by 9 is 1.5 :)
Hspandher
answered
May 20, 2021
by
Hspandher
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 3, 2021
9.0k
views
My mother purchase 9 my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar
Matt Broekhuis
asked
Jul 3, 2021
by
Matt Broekhuis
7.6k
points
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
9.0k
views
asked
Oct 5, 2021
4.6k
views
Sally bot three candy bars for a total of $18. let c represent the cost of each candy bar
Robare
asked
Oct 5, 2021
by
Robare
7.4k
points
Mathematics
college
1
answer
2
votes
4.6k
views
asked
Jun 22, 2022
13.1k
views
A large chocolate bar has been base of the area of 42.30 square feet in the length is 0.4 foot shorter than twice its width. find the length and the width of the bar
Profpatsch
asked
Jun 22, 2022
by
Profpatsch
8.3k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
13.1k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org