6.0k views
4 votes
The cost of 5 scarves is $46.25. What is the unit price?

User Pdrcabrod
by
4.9k points

2 Answers

6 votes

Answer: The unit price is 9.25

User Blaha
by
5.6k points
4 votes

Answer:

$9.25

Explanation:

$46.25/5=$9.25

User Greatwitenorth
by
5.8k points