menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which is the better deal 8 ounces of shampoo for $0.99 or 12 ounces for $1.47?
asked
Jan 20, 2021
131k
views
1
vote
Which is the better deal 8 ounces of shampoo for $0.99 or 12 ounces for $1.47?
Mathematics
college
Farouk Elkholy
asked
by
Farouk Elkholy
4.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer:
12 ounces for $1.47.
Explanation:
:) ello
Samjhana
answered
Jan 26, 2021
by
Samjhana
5.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.4m
questions
7.0m
answers
Other Questions
What number is halfway between 0 and 18
how long Will it take for $7000 investment to grow to $7553 and the annual rate of 3.4% compounded quarterly assume that no withdrawals are made
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Which property is shown in the problem below? -8(x-3y-9) = -8x+24y+72 A the associative property B the commutative property C the distributive property D the division property ASAP
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org