139 views
2 votes
1. A bag of apples at HEB costs $2.49 for 6 apples. What is the price per apple.

User Illona
by
5.4k points

2 Answers

3 votes
$0.42 per apple hope that helps
User Patros
by
6.0k points
3 votes

Answer:

$0.42 per apple

Explanation:

User Ushuz
by
5.9k points