183k views
3 votes
Deandre pays $15.20 for a pack of 8 towels.

Find the unit price in dollars per towel.
If necessary, round your answer to the nearest cent.
Please help

1 Answer

4 votes

Answer: Each towel costs $1.90

Explanation:

$15.20 divided by 8 = $1.90

User Max Kanter
by
5.6k points