menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Deandre pays $15.20 for a pack of 8 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent. Please help
asked
Mar 5, 2021
183k
views
3
votes
Deandre pays $15.20 for a pack of 8 towels.
Find the unit price in dollars per towel.
If necessary, round your answer to the nearest cent.
Please help
Mathematics
college
Pierre Houston
asked
by
Pierre Houston
5.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer: Each towel costs $1.90
Explanation:
$15.20 divided by 8 = $1.90
Max Kanter
answered
Mar 12, 2021
by
Max Kanter
5.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.8m
questions
7.5m
answers
Other Questions
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Find the quotient of 3,078 ÷ 27. A) 104 B) 109 C) 114 D) 119
Can someone help me with 5??? ASAP?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org