103k views
4 votes
Roshanay makes turkey sandwiches for a family reunion. He purchases 84 ounces of sliced turkey for $26.88. What is the unit cost per ounce for the turkey Roshanay purchases?

User Edmon
by
7.2k points

1 Answer

7 votes

Answer:3.13 rounded to nearest hundredths

Explanation:

User Kai Hudalla
by
7.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories