103k views
4 votes
Roshanay makes turkey sandwiches for a family reunion. He purchases 84 ounces of sliced turkey for $26.88. What is the unit cost per ounce for the turkey Roshanay purchases?

User Edmon
by
4.0k points

1 Answer

7 votes

Answer:3.13 rounded to nearest hundredths

Explanation:

User Kai Hudalla
by
4.2k points